Dom Pugetów

Dom Pugetów
w centrum Krakowa

Rezydencja

Dom Pugetów - Oferta - Rezydencja
Dom Pugetów to mały urokliwy budynek, należący do kompleksu XIX-wiecznego Pałacu Pugetów. Obiekt jest wynajmowany w całości na wyłączność. Każdy znajdzie tu wygodny pokój dla siebie. Mamy trzy apartamenty składające się z sypialni i saloniku, jeden pokój dwuosobowy oraz dwa pokoje pojedyncze, wszystkie z łazienkami. Pokoje, indywidualnie zaaranżowane, są klimatyzowane i mają bezprzewodowy internet. Oddajemy Państwu do dyspozycji 240 m2 na trzech poziomach mieszkalnych oraz przyziemie, gdzie mieści się przytulny salonik, a obok znajduje się w pełni wyposażone zaplecze kuchenne.

Historia

Dom Pugetów - Historia
Dom Pugetów należy do neorenesansowego zespołu Pałacu Pugetów, który został zbudowany w latach 1874-1875 na zlecenie Konstantego barona de Puget. Umierając w 1882 r. Konstanty Puszet zapisał w testamencie pałac synowej Marii de Mylou Puszetowej, a ta 10 lat później sprzedała go, wraz z całą posesją, swojej siostrze Annie Stablewskiej. Pałąc Pugetów nawiązuje do renesansu francuskiego, stanowi jedyny w Krakowie w pełni zrealizowany pałac miejski. Od 1892 roku własność rodziny Stablewskich. W latach 1911-1971 wykonano liczne adaptacje. Po roku 1991 przeprowadzono remont generalny.

Rynek Główny

Dom Pugetów - Atrakcje - Rynek Główny
Jest to miejsce o wyjątkowym znaczeniu historycznym, kulturowym i społecznym. Ten magiczny plac, na którym znajdują się Sukiennice, kościół Mariacki oraz Ratusz, przyciąga zarówno mieszkańców Krakowa jak i turystów. W podziemiach Rynku znajduje się Muzeum Historyczne Miasta. Rynek otaczają kawiarnie, restauracje i kluby, dzięki którym on żyje praktycznie o każdej porze dnia i nocy.

Zamek Korzkiew

Dom Pugetów - Uczta
Zapraszamy na pobyt całodobowy grupy nie większe niż 10 osób, a większe grupy na okolicznościowe przyjęcia na zamku w małej miejscowości na ustroniu tuż pod Krakowem. Zamek Korzkiew oferuje całorocznie dostępną rezydencję mieszkalną oraz zaprasza amatorów kameralnych kolacji w średniowiecznych salach! Zamek Korzkiew – niegdyś miejsce pełne barwnych biesiad i dźwięku turniejów rycerskich dziś zaprasza każdego w swoje XIV-wieczne progi. Rezerwacja i wynajem rezydencji mieszkalnej: zanocuj@zamek.com.pl. Rezerwacja “Kolacji na Zamku” lub rezerwacja sali: kolacjanazamku@zamek.com.pl

Album

Przedstawiamy Państwu katalog prezentujący jeszcze więcej informacji dotyczących Domu Pugetów. Mamy nadzieję, że znajda w nim Państwo wszystkie potrzebne informacje. Zachęcamy do czytania!

Dom Pugetów - Album