POMOC DLA
UCHODŹCÓW Z UKRAINY

Hotel Gródek
w centrum Krakowa

Hotel Gródek***** pozwala Gościom w pełni korzystać z oferty kulturalno – turystycznej miasta, a z drugiej strony zapewnia komfort i spokój, ponieważ ulica Na Gródku jest jedynie kameralnym zaułkiem na Starym Mieście. Hotel dysponuje 23 pokojami, z których wszystkie są wyposażone zgodnie z najwyższymi standardami. Każdy pokój ma swój niepowtarzalny charakter, podkreślony przez indywidualną aranżację wnętrza. W hotelu znajduje się restauracja oraz stylowo urządzony bar – biblioteka. Nasi Goście mogą odpocząć również w saunie, patio lub na tarasie. Mimo tego, że Hotel Gródek znajduje się na Starym Mieście, gdzie jest zabroniony wjazd samochodem, zapewniamy Gościom parking przy sąsiedniej ulicy w specjalnej cenie. Nasi Goście też nie muszą się martwić o organizację czasu wolnego w Krakowie, gdyż recepcja hotelowa całodobowo służy pomocą.

Pokój dwuosobowy standard

Hotel Gródek - Pokoje - Pokój dwuosobowy standard
Pokój dla dwóch osób składający się z pokoju głównego połączonego z przedsionkiem oraz łazienki z prysznicem lub wanną. Każdy pokój wyposażony jest w zestaw do parzenia kawy i herbaty, telewizor oraz minibar. W pokoju może być jedno dwuosobowe łóżko lub dwa łóżka jednoosobowe. Zapewniono też sejf na kosztowności. W łazience są podstawowe kosmetyki oraz suszarka do włosów. Jest możliwość rezerwacji pokoju w wybranej aranżacji po wcześniejszym potwierdzeniu z recepcją.
Hotel Gródek - Pokoje - Pokój dwuosobowy standard
Pokój dwuosobowy standard
Hotel Gródek - Pokoje - Pokój dwuosobowy superior
Pokój dwuosobowy superior
Hotel Gródek - Pokoje - Pokój dwuosobowy deluxe
Pokój dwuosobowy deluxe
Hotel Gródek - Pokoje - Apartament
Apartament
Hotel Gródek - Pokoje - Pokój jednoosobowy standard
Pokój jednoosobowy standard

Restauracja Gródek

Hotel Gródek - Restauracja - Restauracja Gródek
Restauracja Gródek to miejsce gdzie spotykają się rodzinna atmosfera i tradycyjne smaki. Jako dyrektor hotelu, z wielostronnym, międzynarodowym doświadczeniem, z pasją i miłością do kuchni południowo-amerykańskiej, gdzie spędziłem piętnaście lat, gorąco Państwu polecam wyborne specjały tradycyjnej kuchni staropolskiej i starosłowiańskiej. Miłośników kuchni latynoskiej, zachęcam do kontaktu. W okresie letnim zapraszamy również na patio, oraz na taras, gdzie można delektować się wybornymi winami pochodzącymi z najlepszych polskich i włoskich winnic.

Historia

Hotel Gródek - Historia
Gródek, to drugi z wczesnośredniowiecznych obiektów obronnych na Starym Mieście w Krakowie. Działka, na której wzniesiono obiekt hotelowy znajduje się w środkowej części bloku, była przeciętna w poprzek dawną fosą. Pierwotna zabudowa to dwa domy frontowe, zapewne z drugiej połowy XIV wieku, które połączono w 1878 roku. Zapewne już od średniowiecza towarzyszyły im oficyny tylne. W związku z budową hotelu Gródek przeprowadzono badania wykopaliskowe (C. Buśko, J. Niegoda, B. Szmoniewski) pomiędzy kamienicą na ulicy Św. Krzyża 7 a ulicą Na Gródku.

Rynek Główny

Hotel Gródek - Atrakcje - Rynek Główny
Jest to miejsce o wyjątkowym znaczeniu historycznym, kulturowym i społecznym. Ten magiczny plac, na którym znajdują się Sukiennice, kościół Mariacki oraz Ratusz, przyciąga zarówno mieszkańców Krakowa jak i turystów. W podziemiach Rynku znajduje się Muzeum Historyczne Miasta. Rynek otaczają kawiarnie, restauracje i kluby, dzięki którym on żyje praktycznie o każdej porze dnia i nocy.

Zamek Korzkiew

Hotel Gródek - Uczta
Zapraszamy na pobyt całodobowy grupy nie większe niż 10 osób, a większe grupy na okolicznościowe przyjęcia na zamku w małej miejscowości na ustroniu tuż pod Krakowem. Zamek Korzkiew oferuje całorocznie dostępną rezydencję mieszkalną oraz zaprasza amatorów kameralnych kolacji w średniowiecznych salach! Zamek Korzkiew – niegdyś miejsce pełne barwnych biesiad i dźwięku turniejów rycerskich dziś zaprasza każdego w swoje XIV-wieczne progi. Rezerwacja i wynajem rezydencji mieszkalnej: zanocuj@zamek.com.pl. Rezerwacja “Kolacji na Zamku” lub rezerwacja sali: kolacjanazamku@zamek.com.pl

Album

Przedstawiamy Państwu katalog prezentujący jeszcze więcej informacji dotyczących Hotelu Gródek. Mamy nadzieję, że znajda w nim Państwo wszystkie potrzebne informacje. Zachęcamy do czytania!

Hotel Gródek - Album