POMOC DLA
UCHODŹCÓW Z UKRAINY

Hotel Kościuszko

Hotel z 21 pokojami i restauracją mieści się w polskim dworze z XVIII w. Po generalnym remoncie i adaptacji w 2008 r. oferuje pięciogwiazdkowy standard. Położony jest w 4-hektarowym zespole parkowo-dworskim odległym 3,5 km od Starego Miasta. To tutaj w roku 1794 kwaterował generał Tadeusz Kościuszko. Położenie hotelu sprzyja gościom podróżującym autem, mogą je zostawić na bezpiecznym parkingu, a na zwiedzanie Starego Miasta dojechać tramwajem. Podróżujący samolotem już w kilkanaście minut dotrą na lotnisko. Zainteresowanym polecamy emocje w hotelowym „Casino Poland”, albo krajoznawczą wycieczkę do pobliskiego zamku z XIV w. w Korzkwi i Ojcowskiego Parku Narodowego.

Pokój dwuosobowy standard

Hotel Kościuszko - Pokoje - Pokój dwuosobowy standard
Pokój dla dwóch osób składający się z pokoju głównego połączonego z przedsionkiem oraz łazienki z prysznicem lub wanną. Każdy pokój wyposażony jest w zestaw do parzenia kawy i herbaty, telewizor oraz minibar. W pokoju może być jedno dwuosobowe łóżko lub dwa łóżka jednoosobowe. Zapewniono też sejf na kosztowności. W łazience są podstawowe kosmetyki oraz suszarka do włosów. Istnieje możliwość rezerwacji pokoju w wybranej aranżacji po wcześniejszym potwierdzeniu z recepcją.
Hotel Kościuszko - Pokoje - Pokój dwuosobowy standard
Pokój dwuosobowy standard
Hotel Kościuszko - Pokoje - Pokój dwuosobowy deluxe
Pokój dwuosobowy deluxe
Hotel Kościuszko - Pokoje - Apartament
Apartament
Hotel Kościuszko - Pokoje - Pokój jednoosobowy standard
Pokój jednoosobowy standard

Restauracja Dwór Kościuszko

Hotel Kościuszko - Restauracja - Restauracja Dwór Kościuszko
Restauracja i kawiarnia Kościuszko to miejsce gdzie spotykają się rodzinna atmosfera i tradycyjne smaki. Nasz Szef kuchni – ekspert w swojej dziedzinie, proponuje wyborne specjały tradycyjnej kuchni. Restauracja to nie tylko część oranżeryjna. W okresie letnim goście mogą przejść na ogródek, na którym mają możliwość delektować się wybornymi winami pochodzącymi z polskich mierzęcińskich winnic, oraz z prężnie działających włoskich winnic Suwerennego Zakonu Maltańskiego.

Przyjęcia okolicznościowe

Hotel Kościuszko - Przyjęcia okolicznościowe
Restauracja Kościuszko to idealne miejsce na celebrowanie ważnych momentów w życiu. Organizujemy dla Państwa przyjęcia weselne, komunijne, chrzestne, jubileusze oraz spotkania biznesowe. Każdą propozycję przygotowujemy indywidualnie, dostosowując ją do oczekiwań Gości. Służymy radą przy ustalaniu menu, wyborze odpowiednich win oraz wszelkich detali uroczystości. Organizatorom przyjęć powyżej 30 osób oferujemy bezpłatny nocleg na 1 dobę w pokoju dwuosobowym. Zapraszamy do zapoznania się z naszym menu dedykowanym na przyjęcia okolicznościowe.

Historia

Hotel Kościuszko - Historia
Ponad dwieście lat temu Dworek Białoprądnicki i otaczające go zabudowania, w tym Dwór Kościuszko, należące do biskupa krakowskiego znajdowały się poza Krakowem, w miejscowości Prądnik. Właśnie tutaj gromadziło się wojsko powstańcze przed bitwą pod Racławicami, a Tadeusz Kościuszko spędził noc w budynku nazywanym „Zajazd Kościuszkowski”. Bitwa pod Racławicami okazała się zwycięską, a obraz Matejki upamiętniający to wydarzenia, znajduje się w muzeum w Sukiennicach na Rynku Głównym w Krakowie.

Wernisaże

Hotel Kościuszko - Atrakcje - Wernisaże
Rodzina Donimirskich od zawsze łączy działalność hotelarską z mecenatem kultury i sztuki. Co kwartał zapraszamy na spotkania z wyjątkowymi artystami uprawiającymi różne gałęzie sztuki.

Zamek Korzkiew

Hotel Kościuszko - Uczta
Zapraszamy na pobyt całodobowy grupy nie większe niż 10 osób, a większe grupy na okolicznościowe przyjęcia na zamku w małej miejscowości na ustroniu tuż pod Krakowem. Zamek Korzkiew oferuje całorocznie dostępną rezydencję mieszkalną oraz zaprasza amatorów kameralnych kolacji w średniowiecznych salach! Zamek Korzkiew – niegdyś miejsce pełne barwnych biesiad i dźwięku turniejów rycerskich dziś zaprasza każdego w swoje XIV-wieczne progi. Rezerwacja i wynajem rezydencji mieszkalnej: zanocuj@zamek.com.pl. Rezerwacja “Kolacji na Zamku” lub rezerwacja sali: kolacjanazamku@zamek.com.pl

Album

Przedstawiamy Państwu katalog prezentujący jeszcze więcej informacji dotyczących Hotelu Kościuszko. Mamy nadzieję, że znajda w nim Państwo wszystkie potrzebne informacje. Zachęcamy do czytania!

Hotel Kościuszko - Album